News

Francesc Saurina amb Optimist i Adrià Morata (Europe), amb la classe Open guanyen el 3er Trofeu Baix Empordà 2017

5 November 2017

Del G3 ha encapçalat el podi Maria Penalba de CN l’Escala, seguida de Julia Marco i Sara Carrasco del CV Empuria Brava, en quarta posició del G3 Aina Fernandez i 5é Max Piguillem tots dos del CV Blanes.

La Tercera edició del Trofeu Baix Empordà, organitzada pel  Club Nàutic Costa Brava – Vela Palamós ha comptat amb la participació de  44  regatistes vinguts de tota la província, distribuïts entre les classes Optimist Europa, 420  i Laser 4.7.

 

Cap de setmana de tempesta i forts vents del nord que  ens han permès fer 4 proves durant la segona jornada en unes condicions força dures, sobretot per els mes menuts.

 

La victòria absoluta en la categoria Optimist ha estat per Francesc Saurina  seguit de  Emma Collins i  Núria Costa tots ells del CNCB  Vela Palamós.

 

En aquesta competició es tracta d’engrescar els mes menuts de la classe optimis i hem comptat amb una molt bona participació amb 14 regatistes del G3. de Girona, tot i les dures condicions esperem que  els debutants hagin gaudit de la regata i vulguin continua engrandint la familia de la vela catalana.

 

En la classe open s’ha proclamat vencedor  Adrià Morata del CNCB - Vela Palamos,  seguit Núria Martinez amb Laser 4.7, del Club Nàutic l’Escala i en tercera posició Marta Ayats i Clara Juanola de Club Vela Empuriabrava amb la classe 420

 

La classificació ha quedat de la següent manera

 

 

Open                                                                       

3er Classificat                   Marta Ayats i Clara Juanola / CV Empuria Brava

2on Classificat                  Núria Martinez / CN L’Escala

1er Classificat                   Adrià Morata / CNCB Vela Palamós

 

 Optimist G1

3er Classificat                     Núria Costa / CNCB Vela Palamós

2on Classificat                    Emma Collins / CNCB Vela Palamós

1er Classificat                     Francesc Saurina / CNCB Vela Palamós

 

Optimist G2

3er Classificat                     Luís Morata / CNCB Vela Palamós

2on Classificat                    Pol Gragera / CV Blanes

1er Classificat                     Marti Garriga / CV Blanes

 

Optimist G3

5er Classificat                     Max Pigiem / CV Blanes

4er Classificat                     Aina Fernandez / CV Blanes

3er Classificat                     Sara Ayats / CV Empuria Brava

2on Classificat                    Julia Marco / CV Empuria Brava

1er Classificat                     Maria Penalba / CN L’Escala

 Per veure mes resultats podeu consultar la web: www.cvpalamos.org

SHARE:
1.199676990509